Doświadczenie poparte długą historią

2014

Grupa Brand składa się z szeregu silnych marek, które zaliczają się do liderów na poszczególnych rynkach. Od lipca oddział firmy w Polsce zajmujący się wynajmem i sprzedażą profesjonalnych deskowań oraz rusztowań pracuje ponownie pod nazwą Hunnebeck Polska Sp. z o.o.

2013

We wrześniu 2013 roku korporacja Harsco ogłosiła wniesienie oddziału Infrastructure do spółki joint venture wraz z niepublicznym przedsiębiorstwem inwestycyjnym Clayton, Dubilier& Rice. W tym samym czasie CD&R zakupiło Brand Energy and Infrastructure Services aby połączyć obie firmy w wiodącego dostawcę specjalistycznych usług budowlanych oraz usług dla przemysłu dla sektora energetycznego i infrastrukturalnego.

2010

Wszystkie obecne firmy specjalizujące się w systemach dostępowych, szalunkowych i obsługi technicznej przejęte przez lata przez Harsco łączą swoje siły pod szyldem Harsco Infrastructure. Dzięki temu powstała firma będąca jednym z największych światowych dostawców systemów szalunkowych, rusztowaniowych, sprzętu dostępowego i usług przemysłowych.

2009

Harsco przejmuje ESCO Interamerica, jednego z największych dostawców usług inżynieryjnych dla robót infrastrukturalnych w Ameryce Łacińskiej i na obszarze Karaibów. Pozyskanie tej firmy to znaczące wzmocnienie pozycji Harsco na rynku południowoamerykańskim.

Przejęcie Bell Scaffolding Group przez Harsco. Firma dysponuje siedmioma oddziałami w Australii, dodając doświadczenia z prac nad dużymi projektami na tym obszarze.

Harsco przejmuje firmę Nicol UK specjalizującą się w dostarczaniu rusztowań, izolacji i usług malarskich dla największych klientów z branży petrochemicznej, energetycznej i przemysłowej w Wielkiej Brytanii na budowy nowych struktur oraz w celu konserwacji. To przejęcie wzmacnia pozycję firmy Harsco i umożliwia oferowanie multidyscyplinarnych usług klientom w Wielkiej Brytanii.

Harsco podpisuje bezprecedensowe porozumienie joint venture z chińską firmą państwową Zhejiang Construction Materials Corporation, jednym z największych wykonawców robót budowlanych w Chinach.

2008

Harsco przejmuje działalność Sovereign Access Services. Firma posiadająca dwa oddziały w Birmingham i Newcastle wnosi doświadczenie i wiedzę z zakresu podwieszanych elementów dostępowych i masztowych platform roboczych dla działalności w Wielkiej Brytanii.

Harsco finalizuje nabycie Buckley Scaffolding (NI) Ltd. z siedzibą w Belfaście. Firma Buckley Scaffolding działająca od ponad 50 lat to jeden z najbardziej znanych dostawców usług w zakresie rusztowań w Irlandii Północnej.

Ekspansja międzynarodowa również rozwija się z dużą prędkością. Kolejne firmy powstają w Peru, Rumunii, Rosji i RPA.

2006

Harsco przejmuje Cleton Industrial Maintenance Services. Jest to firma specjalizująca się w dostarczaniu rusztowań i powiązanych usług izolacyjnych do robót konserwacyjnych wielu spośród największych rafinerii ropy, zakładów petrochemicznych i przetwórczych w krajach Beneluksu i w Niemczech.

2005

W listopadzie 2005 Harsco przejmuje Hünnebeck Group GmbH, należącego do trójki największych w Europie dostawców rozwiązań szalunkowych i systemów rusztowań. Dzięki filiom w 12 krajach w całej Europie i na Bliskim Wschodzie sieć działalności Harsco poszerzyła się o Niemcy, Austrię, Węgry, Włochy, Norwegię i Szwecję.

2004

Po nabyciu pakietu większościowego firmy Mastclimbers Ltd w 2001, całkowite przejęcie przez Harsco miało miejsce w 2004 roku. Dało to pozycję lidera rynku platform roboczych na masztach w Wielkiej Brytanii. Doświadczenie tej firmy umożliwiło Harsco poszerzenie oferty rozwiązań specjalistycznych na wszystkich obszarach geograficznych działalności grupy.

2003

Harsco przejmuje swojego dotychczasowego dystrybutora w Australii, Raffia Contracting Pty, a także firmę siostrę Raffia - Tower International Pty, obie z siedzibą w Sydney. Dzięki temu Harsco zdobywa solidną podstawę dla swojej rozwijającej się oferty usług dostępowych i wynajmu sprzętu na australijskim rynku budowlanym.

2002

Harsco przejmuje dostawcę usług specjalistycznych Seating Contracts i rozpoczyna działalność firmy obsługującej wydarzenia sportowe i inne imprezy - SGB Eventlink w Wielkiej Brytanii. W ramach SGB oferuje pełen zakres produktów związanych z infrastrukturą na imprezy, od trybun i tymczasowych rozwiązań mieszkalnych po siatki ogrodzeniowe, płoty i jezdnie tymczasowe.

2001

Harsco przejmuje Scafform, swojego dystrybutora w Republice Irlandii i powraca na swoją pozycję w regionie.

2000

SGB Services Ltd staje się częścią Harsco. Przejęcie tej firmy wraz z firmą Patent podkreśla cel strategiczny – objęcie pozycji jednego z największych światowych dostawców rusztowań, szalunków oraz powiązanych produktów i usług dostępowych.

1998

SGB przejmuje holenderską firmę z branży izolacji - ADB. Początek multidiscyplinarych usług przemysłowych w ofercie.

1964

Patent Construction Systems staje się częścią Harsco. 

Lata 1950

Firma Patent rozpoczyna dostarczanie systemów szalunkowych firmy Hünnebeck na rynek amerykański w latach 1950. Następuje to po krótkim okresie wprowadzania modyfikacji do istniejących systemów rusztowań i opracowania własnych systemów na zamówienie po wejściu na rynek szalunków w latach 1940. 

1949

SGB wchodzi na rynek rozwiązań dostępowych z zasilaniem w 1949 roku z ofertą platform hydraulicznych Simon.

1929

Dr Emil Mauritz Hünnebeck zakłada firmę Rautennetz GmbH w niemieckim Essen. Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją „sieci romboidalnej” opracowanej przez swojego założyciela. W 1961 roku firma zmienia nazwę na Hünnebeck GmbH.

1919

Daniel Palmer-Jones zakłada firmę Scaffolding Great Britain (SGB). Firma od razu wprowadza na rynek „uniwersalne złącze”, wciąż szeroko stosowane w dzisiejszych rusztowaniach. Już od początku działalności firma SGB okazała się dostawcą innowacyjnych rozwiązań dla branży budowlanej. 

1909

Trzy firmy: Pitou, Beinecke i Davidson zakładają Patent Scaffolding w USA. Wprowadzając w tym samym roku na rynek system rusztowań do ciężkich robót firma ustanawia nowe standardy bezpieczeństwa sprzętu. 

1853

Powstaje Harrisburg Car Manufacturing Corporation. W 1935 firma zmienia nazwę na Harsco (od: Harrisburg Steel Corporation).


Zapraszamy do kontaktu!

Wybierz jakiś kraj

Channel Islands